Dom nad rozlewiskiem | odc. 7/13

serial obyczajowy Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gosia oczekuje przyjazdu męża i córki. Chce wrócić z nimi do Warszawy i podjąć próbę ratowania małżeństwa. Tymczasem Konrad wyznaje żonie, że od dwóch lat spotyka się z koleżanką z pracy...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Wiktor mówi Gosi, że zrezygnował z pracy w agencji. Ta z kolei oczekuje przyjazdu męża i córki. Zamierza wrócić z nimi do Warszawy i podjąć próbę ratowania swego małżeństwa. Tymczasem pogłębia znajomość z miejscowym stomatologiem Januszem oraz ekspedientką Elwirą. Małgorzata orientuje się, że Basia i Tomasz są parą. Konrad i Mania przyjeżdżają na Mazury. Dziewczyna jest zachwycona swoją babcią i piękną okolicą. Przy okazji poznaje historię rodziny i domu. Organista Maciej wpada na pomysł utworzenia chóru kościelnego. Elwira rozpoczyna agitację wśród mieszkańców wsi. Konrad wyznaje żonie, że od dwóch lat spotyka się ze swoją koleżanką z pracy, Adą. Gosia jest zszokowana, jednak wyraża zgodę na rozwód.

Występują

Twórcy

Ładuję...