Korona królów. Jagiellonowie (160)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Jan z Czyżowa ratuje zaatakowanego przez dzika króla. Po śmierci Siemowita IV książęta postanawiają wspólnie sprawować władzę. Niemira bierze od Grety zioła na miłowanie i podaje je garncarzowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Jan z Czyżowa ratuje zaatakowanego przez dzika króla. Władysław wzywa Oleśnickiego i oświadcza, że Zofia będzie uczestniczyła we wszystkich naradach. Tymczasem na Mazowszu umiera książę Siemowit IV. Młodzi książęta postanawiają wspólnie sprawować władzę i planują wysłać matkę do klasztoru. Tymczasem Strasz powraca na Wawel i udaje przed Jadwigą bohatera walczącego z zarazą. Świnka dowiaduje się jednak od Ciołka, że to nieprawda. Niemira bierze od Grety zioła na miłowanie i podaje je garncarzowi Michałowi. Niestety, okazuje się, że były to zioła na mówienie prawdy. Mężczyzna pod ich wpływem konfliktuje się z mieszczanami, wyznaje miłość Grecie i poniża Niemirę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...