Świat według Kiepskich | sezon 1 odc. 62: Rachunek sumienia

serial komediowy Polska 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ferdek uznaje, że zmarnował Halinie życie. Uważa, że popełniła błąd, gdy nie wybrała na męża drugiego adoratora z młodości. Postanawia skończyć z alkoholem. Paździoch i Boczek idą w jego ślady.

Oglądaj w telewizji

Czw 30.05 23:00
Polsat 2logo

Opis

Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.

W tym odcinku

Ferdek zaczyna mieć wątpliwości, czy Halina jest z nim szczęśliwa. Dochodzi do wniosku, że właściwie marnuje jej życie. Uważa, że kobieta popełniła błąd, gdy nie wybrała na męża drugiego adoratora z młodości - Koszałkowskiego. Rachunek sumienia doprowadza go do refleksji, że winę ponosi alkohol. Postanawia kategorycznie z nim skończyć. Paździoch i Boczek idą w jego ślady. Dobre samopoczucie związane z zachowaniem abstynencji sprawia, że postanawiają uczcić swoją doniosłą decyzję...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...