Zakochaj się w Polsce: Park Natoliński (3)

magazyn Polska 2016-2024  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza Park Natoliński w Warszawie. Król Jan III Sobieski organizował tu polowania, August II Mocny hodował bażanty, a Stanisław Kostka Potocki pisał traktaty.

Oglądaj w telewizji

Śr 5.06 6:05
TVP Dokumentlogo

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza Park Natoliński w Warszawie. Król Jan III Sobieski organizował tu polowania, August II Mocny hodował bażanty, a Stanisław Kostka Potocki pisał traktaty. Współcześnie można podziwiać pałac i posłuchać muzyki poważnej. Natolin zalicza się do najcenniejszych romantycznych założeń pałacowo-parkowych w Polsce. Głównym zabytkiem jest klasycystyczny pałac z 1780 r. Ważnym walorem miejsca jest też przyroda, która zachwyca o każdej porze roku. Obecnie zespół pałacowo-parkowy to studencki kampus Kolegium Europejskiego - szkoły kształcącej przyszłych dyplomatów.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...