Archiwista 2: Wina i kara (4)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

Henryk chce wrócić do sprawy śmierci Bożyńskiego. Jego podejrzenia wzbudza lekarz, który wystawił akt zgonu. Tymczasem w lesie spalono żywcem Łukasza Nawrota. Był on widziany w salonie gier.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tytułowego archiwistę, Henryka Mikosa (Henryk Talar), dopadają demony przeszłości. Musi on zmierzyć się ze skutkami mrocznych tajemnic, mających związek z jego byłą żoną i pasierbem. Przedstawiciele przestępczego świata będą chcieli się zemścić. Mimo zagrożenia Mikos nie zrezygnuje z walki o sprawiedliwość. Pomogą mu w tym jego nowa współpracownica Hania Buczak (Anna Kraszewska), córka przyjaciela komendanta Ryszarda Żelaznego (Mirosław Zbrojewicz), oraz młody policjant Jacek Szoka (Józef Pawłowski), który dołączył do zespołu komendy w Żyrardowie. Jaki finał będzie miała rozgrywka policji z organizacją potężniejszą niż lokalna mafia? Drugi sezon "Archiwisty" to kolejne zagadki kryminalne oparte na autentycznych sprawach. Zdjęcia do produkcji kręcono m.in. w Pruszkowie, Żyrardowie, Warszawie i Konstancinie-Jeziornie.

W tym odcinku

Henryk chce wrócić do sprawy śmierci Bożyńskiego. Jego podejrzenia wzbudza lekarz, który wystawił akt zgonu. Tymczasem w lesie zostaje spalony żywcem młody mężczyzna. Ofiara to Łukasz Nawrot. Niedługo przed śmiercią był widziany w salonie gier, gdzie wygrał sporą sumę. Policjanci zatrzymują Krzysztofa Steca, zadłużonego hazardzistę, który jednak odmawia składania zeznań. W jego samochodzie technicy znajdują dokładnie tyle pieniędzy, ile wygrał Nawrot oraz niedopałki papierosów z DNA Krzysztofa. Bieżnik opon zgadza się z tym na miejscu zbrodni. Henryk zauważa jednak, że w aucie nie ma śladów świadczących o tym, że ktoś tam palił, a podejrzany ewidentnie nie jest nałogowym palaczem. Mikos i Buczak odwiedzają dziewczynę Łukasza. Okazuje się, że skonstruował on urządzenie umożliwiające wysokie wygrane na automatach. Hania domyśla się, że właściciel salonu, Kamil Perć, musiał wiedzieć, że jest oszukiwany. Henryk przypomina sobie, że Perć uczestniczył w procesie Bazyla, syna Waldemara Bożyńskiego. Świadczył na korzyść oskarżonego.

Występują

Twórcy

Ładuję...