Korona królów. Jagiellonowie (59)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Saule i Wojsław podejmują się misji szpiegowania dla Korony. Moniwid przynosi wieści z Wilna - Świdrygiełło znowu spiskuje z Krzyżakami. Jagiełło postanawia sprowadzić go do Krakowa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Saule i Wojsław dziękują królowi za ułaskawienie. Przyjmują misję szpiegowania dla Korony. Hrabina Teck nie szczędzi Annie uszczypliwych uwag. Wypomina jej też, że za dużo czasu poświęca córeczce. Moniwid przynosi wieści z Wilna - Świdrygiełło znowu zaczyna spiskować z Krzyżakami. Jagiełło postanawia sprowadzić go do Krakowa. Kat Bartosz nie potrafi wybrać między Aydeniz a Janką.

Występują

Zobacz także

Ładuję...