Archiwista: Zbrodnia prawie doskonała (10)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat

W skrócie

Jan jest podejrzany o wymuszanie haraczy. Przed laty był przesłuchiwany w nierozwiązanej sprawie zabójstwa psychiatry. Henryk rozpoczyna śledztwo. Pomaga mu Zuza (Paulina Gałązka).

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Henryk Mikos (Henryk Talar), emerytowany pracownik archiwum żyrardowskiej policji, dzięki niezwykłej inteligencji i doskonałej pamięci, rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne sprzed lat. Partneruje mu młoda, energiczna i ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka).

W tym odcinku

Funkcjonariusze przywożą do komendy niejakiego Jana Mostowskiego (Leszek Zdybał), któremu grozi więzienie za wymuszanie haraczy. Henryk zaczyna się interesować postacią przestępcy, którego zna z innego dochodzenia sprzed lat. Przypomina sobie, że mężczyzna był przesłuchiwany w nierozwiązanej dotąd sprawie zabójstwa psychiatry, Bogdana Sawickiego. Mimo że nic nie wskazuje na winę Mostowskiego, Mikos nabiera przekonania, że miał on coś wspólnego ze śmiercią lekarza. Dociekliwy archiwista rozpoczyna własne śledztwo, by wyjaśnić zagadkę i ukarać sprawcę. Wkrótce elementy układanki zaczynają do siebie pasować.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...