Archiwista: Mój przyjaciel psychopata (2)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz zapoznaje się w archiwum z aktami na temat Pawła Woźniaka, który wszedł w zatarg z dilerami. Odkrywa, że mężczyzna cztery lata wcześniej był świadkiem w sprawie zabójstwa Justyny Poltz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Henryk Mikos (Henryk Talar), emerytowany pracownik archiwum żyrardowskiej policji, dzięki niezwykłej inteligencji i doskonałej pamięci, rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne sprzed lat. Partneruje mu młoda, energiczna i ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka).

W tym odcinku

Tomasz (Mateusz Kmiecik) zapoznaje się w archiwum z aktami na temat Pawła Woźniaka (Miron Jagniewski), który wszedł w zatarg z dilerami narkotyków. Odkrywa, że mężczyzna cztery lata wcześniej był świadkiem w sprawie zabójstwa Justyny Poltz (Martyna Peszko). Kobieta, wysoko postawiona pracownica firmy Carlson, zginęła w hotelu w czasie imprezy integracyjnej. O dokonanie zbrodni oskarżono Ireneusza Rułkowskiego (Wojciech Urbański), który został znaleziony nieprzytomny w pokoju denatki. Teraz mężczyzna odsiaduje wyrok w więzieniu. Henryk (Henryk Talar), który dokładnie przestudiował akta sprawy, nie jest przekonany co do jego winy. Dzieli się wątpliwościami z Zuzą (Paulina Gałązka), która wspólnie z Tomaszem podejmuje na półlegalne śledztwo.

Występują

Twórcy

Ładuję...