The Last of Us: Infected (2)

serial przygodowy Kanada/​USA 2023  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Po ucieczce z QZ Joel i Tess wraz z Ellie spędzają noc poza murami. Mężczyzna jest pewien, że u dziewczyny nieuchronnie rozwinie się zakażenie. Jego partnerka sądzi, że powinni wywiązać się z umowy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

USA. Mija dwadzieścia lat od zniszczenia cywilizacji. Ludzkość została zdziesiątkowana przez pandemię choroby, która wywołuje nieodwracalne zmiany w mózgu. Zarażeni zmieniają się w agresywne stworzenia, których jedynym celem jest rozprzestrzenianie infekcji. Na dodatek po upadku rządu władzę w kraju przejęło wojsko, bezlitośnie zwalczające wszelki opór i pilnujące, by nikt nie opuszczał stref kwarantanny. Tymczasem grupa ludzi, która próbuje stworzyć szczepionkę, wynajmuje doświadczonego przemytnika, Joela Millera (Pedro Pascal), by zabrał z jednej z tych stref i eskortował na drugi koniec kraju 14-letnią Ellie (Bella Ramsey). Mężczyzna szybko się przekonuje, że jest ona odporna na chorobę. To, co zaczyna się jako zwykłe zlecenie, wkrótce staje się niebezpieczną, a zarazem rozdzierającą serce podróżą po dawnych Stanach Zjednoczonych. Podczas tej wyprawy oboje zaczynają rozumieć, że - by przetrwać - mogą polegać wyłącznie na sobie. Na podstawie popularnej gry wideo pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Po ucieczce z QZ Joel i Tess wraz z Ellie spędzają noc poza murami. Już od rana spierają się o przyszłość dziewczyny. Mężczyzna jest pewien, że zakażenie rozwinie się u niej wcześniej czy później, a jego partnerka sądzi, że powinni wywiązać się z umowy i zaprowadzić Ellie do kryjówki Świetlików, dawnego ratusza. By się tam jednak dostać, muszą przejść przez ruiny Bostonu, gdzie w każdej chwili mogą natknąć się na śmiertelnie niebezpiecznych zarażonych.

Występują

Twórcy

Ładuję...