The Last of Us: When We Are in Need (8)

serial przygodowy Kanada/​USA 2023  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Ellie zostawia rusza na polowanie. W lesie natyka się na Davida, przywódcę głodującej społeczności, i jego pomocnika. Choć pierwszy z mężczyzn stara się z nią zaprzyjaźnić, Ellie pozostaje nieufna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

USA. Mija dwadzieścia lat od zniszczenia cywilizacji. Ludzkość została zdziesiątkowana przez pandemię choroby, która wywołuje nieodwracalne zmiany w mózgu. Zarażeni zmieniają się w agresywne stworzenia, których jedynym celem jest rozprzestrzenianie infekcji. Na dodatek po upadku rządu władzę w kraju przejęło wojsko, bezlitośnie zwalczające wszelki opór i pilnujące, by nikt nie opuszczał stref kwarantanny. Tymczasem grupa ludzi, która próbuje stworzyć szczepionkę, wynajmuje doświadczonego przemytnika, Joela Millera (Pedro Pascal), by zabrał z jednej z tych stref i eskortował na drugi koniec kraju 14-letnią Ellie (Bella Ramsey). Mężczyzna szybko się przekonuje, że jest ona odporna na chorobę. To, co zaczyna się jako zwykłe zlecenie, wkrótce staje się niebezpieczną, a zarazem rozdzierającą serce podróżą po dawnych Stanach Zjednoczonych. Podczas tej wyprawy oboje zaczynają rozumieć, że - by przetrwać - mogą polegać wyłącznie na sobie. Na podstawie popularnej gry wideo pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Ellie zostawia nieprzytomnego Joela w piwnicy i wyrusza na polowanie. W lesie natyka się na Davida, przywódcę mieszkającej nieopodal głodującej społeczności, i jego pomocnika Jamesa. Choć pierwszy z mężczyzn stara się z nią zaprzyjaźnić, Ellie pozostaje nieufna. W końcu ucieka, gdy David wyjawia jej, że człowiek, którego niedawno zabił Joel, należał do jego społeczności. Po powrocie do osady guru oznajmia, że rano wyruszy z grupą mężczyzn na poszukiwania dziewczyny i jej towarzysza. Następnego dnia schwytana przez nich Ellie odkrywa makabryczną prawdę na temat Davida i jego wspólnoty, podczas gdy ciężko ranny Joel musi sam poradzić sobie z pragnącymi jego śmierci napastnikami.

Występują

Twórcy

Ładuję...