Przeprowadzki: Steinway ordynata (8/10)

serial obyczajowy Polska 2001  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mimo kłopotów, książę Dowgiałło zamierza uzyskać gwarancje dla zobowiązań finansowych, przyjmując kontrahenta w pałacyku w Alejach Ujazdowskich. Musi jednak przewieźć dobytek do stolicy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się na przestrzeni stu lat - od sylwestra 1900 do sylwestra 2000. Każdy z odcinków to odrębna fabularna całość, opowiadająca o jakiejś przeprowadzce i zagubionym podczas niej przedmiocie. Jedynym łącznikiem między poszczególnymi częściami jest rodzina Szczygłów, kierująca firmą przewożącą dobytek ludzi zmieniających mieszkanie.

W tym odcinku

Rok 1929. Mimo kłopotów finansowych, książę Dowgiałło planuje bardzo ryzykowne przedsięwzięcie. Zamierza uzyskać gwarancje dla swoich zobowiązań finansowych, przyjmując kontrahenta w urządzonym z przepychem pałacyku w Alejach Ujazdowskich. Najpierw arystokrata musi jednak przewieźć swój dobytek z majątku w Ośnieżu do stolicy. W tym celu zwraca się do Szczygła z prośbą o przeprowadzkę na kredyt. Czesław zgadza się, a ordynat zaprasza go wraz z rodziną na przyjęcie z udziałem m.in. Hanki Ordonówny i Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego.

Występują

Twórcy

Ładuję...