Agenci. Biuro detektywistyczne: Wybuchowy najemca (20)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Nina i Adek przyjmują zlecenie właściciela magazynów, w których podłożono ogień. Mężczyzna podejrzewa biznesmena, któremu odmówił sprzedaży gruntów. Detektywi podejmują się ustalenia przyczyn pożaru.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Czworo przyjaciół, m.in. Adek (Konrad Skolimowski), Majka (Maria Ruddick) i Nina (Olga Pęczak), zakłada agencję detektywistyczną i wyjaśnia sprawy swoich klientów. Równolegle funkcjonariusze prowadzą śledztwo dotyczące zaginięcia bliskiej im osoby.

W tym odcinku

Nina i Adek przyjmują zlecenie Kazimierza, właściciela magazynów, w których ktoś podłożył ogień. Mężczyzna podejrzewa o to przedsiębiorcę, któremu odmówił sprzedaży gruntów. Detektywi z pomocą zaprzyjaźnionego strażaka podejmują się ustalenia przyczyn pożaru i wybadania podejrzanego. Podczas dochodzenia odkrywają, że z jego gospodarstwa skradziono 200 kilogramów nawozu, z pomocą którego można zbudować bombę o ogromnej sile. Badając przeszłość klienta, śledczy ustalają, że najemcą jednego z magazynów jest młody mężczyzna, którego matka popełniła samobójstwo po tym, jak Kazimierz zwolnił ją z pracy. Okazuje się, że podpalenie magazynu było tylko wypadkiem, a skradziony nawóz miał posłużyć do przeprowadzenia dużego zamachu terrorystycznego.

Występują

Ładuję...