Ojciec Mateusz 28: Weekend z duchami (362)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mateusz pomaga w uzupełnieniu spisu zabytków w pałacu biskupim. Dochodzi tam do napadu rabunkowego, a ksiądz Jacek widzi ducha. Na policję zgłasza się kobieta, której ukazała się zjawa zmarłego męża.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Konserwator zabytków, Zygmunt Górka (Zbigniew Waleryś), namawia biskupa i ks. Jacka do uzupełnienia i odświeżenia spisu zabytków w pałacu biskupim. Ponieważ czasu jest mało, o pomoc w archiwizacji zbiorów poproszony zostaje ks. Mateusz. Z tego pomysłu nie jest zadowolona Natalia, ponieważ na zastępstwo za proboszcza na plebanię przybywa ks. Tomasz (Maciej Gąsiorek), zaprowadzając własne porządki. Już pierwszego wieczoru ks. Żmigrodzkiego w pałacu dochodzi tam do napadu rabunkowego, a ks. Jacek widzi ducha. Niebawem na posterunek zgłasza się kobieta twierdząca, że również ukazała jej się zjawa - zmarłego męża, po którym pozostały jej tylko długi. Sceptyczny do wszelkich zjawisk paranormalnych Mateusz zaczyna podejrzewać, że takie nagromadzenie dziwnych wydarzeń ma jakieś bardziej przyziemne źródło.

Występują

Ładuję...