Ojciec Mateusz 28: Dolina szczęścia (360)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sandomierskie zakłady produkcji konserw zmieniają nazwę i zamierzają wyrabiać konserwy o zupełnie nowym składzie i smaku. Jednak tuż po uroczystym otwarciu znika ważna dokumentacja.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Sandomierskie zakłady produkcji konserw zmieniają nazwę na Dolina szczęścia i zamierzają wyrabiać konserwy o zupełnie nowym składzie i smaku. Jednak tuż po uroczystym otwarciu zakładu tajne dokumenty zawierające m.in. receptury trafiają w dziwnych okolicznościach do Urzędu Skarbowego, a stamtąd na posterunek policji. Dyrektor fabryki wydaje się tym nie przejmować. Mimo to funkcjonariusze postanawiają dokładnie przyjrzeć się zdarzeniu. Przypadkowe znalezienie na cmentarzu długopisów z logiem przedsiębiorstwa każe im powiązać śledztwo ze sprawą szajki hien cmentarnych. W dochodzeniu pomoże jeden z mieszkańców plebanii.

Występują

Zobacz także

Ładuję...