Ojciec Mateusz 28: Głos (359)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Roman umawia się z byłą partnerką Morusa. Wkrótce przypadkowo wchodzi w posiadanie ważnego dowodu w sprawie przestępstwa. Niebawem zostaje znalezione ciało, co całkowicie zmienia przebieg śledztwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Roman (Piotr Ligienza) i Aniela (Katarzyna Bujakiewicz) poznali się dzięki randkom zorganizowanym przez ks. Mateusza dla parafian. Pech chce, że kobieta to była partnerka naczelnika policji, Morusa, który bardzo chce odzyskać dawną ukochaną. Posuwa się nawet do gróźb wobec Romana. Ten z kolei wchodzi w konflikt z wpływowym sandomierskim restauratorem Wielgusem (Dominik Łoś). Świadkiem ich scysji jest kelner Radek Nóżka (Mateusz Czwartosz). Gdy przypadkowo Roman dostaje w szatni nie swój płaszcz, okazuje się, że wszedł w posiadanie ważnego dowodu w sprawie przestępstwa. Niebawem zostaje znalezione pierwsze ciało, co wywraca śledztwo do góry nogami. Proboszcz jest zmuszony prosić Natalię o pomoc w dochodzeniu. Niestety, gospodyni zajęta jest udziałem w konkursie, w którym główną nagrodą jest podróż dookoła świata.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...