Kuchenne rewolucje (8/15)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Lokal Sylwestra znajduje się niedaleko zalewu w Zambrowie. Jego specjalnością jest pizza. Właściciel podróżował po Włoszech, by poznawać miejscową kuchnię. Niestety, nie oczarował gości.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler po raz kolejny wyrusza w Polskę. Obecnie jej pomoc będzie potrzebna jeszcze bardziej niż dotychczas. Coraz więcej restauracji i barów kończy lub zawiesza bowiem swoją działalność. Ich właściciele próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a także innych, niełatwych warunkach pracy.

W centrum Zambrowa - leżącego przy ruchliwej drodze, która łączy Warszawę i Białystok - znajduje się atrakcyjny turystycznie zalew, a nieco na dalej lokal Mąka i Magia. Specjalnością jego właściciela Sylwestra, mającego ponoć doświadczenie w gastronomii, jest pizza. Zajmuje się tym biznesem już jedenaście lat, najpierw prowadził drink bar, następnie kebab. Wreszcie postanowił otworzyć własną włoską restaurację. By zrealizować plan, wybrał się wraz z narzeczoną w trwającą dziesięć dni podróż do tego kraju. Za granicą degustował miejscowe specjały. Wrócił do Polski, mając pewność, że wie o kuchni Italii niemal wszystko. Zainwestował w interes kilkaset tysięcy złotych, a także kulinarną pasję. Niestety, nie zdołał oczarować gości. Magda Gessler sprawa dlaczego.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...