Kuchenne rewolucje: Grodzisk Mazowiecki - Orient X-press/Pełen Rondel (11/15)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Magda Gessler odwiedza Cafe Orient X-press w Grodzisku Mazowieckim. Katarzyna i Piotr początkowo prowadzili kawiarnię. Właścicielka dodała do menu domowe obiady. Nie odniosła spodziewanych zysków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Emitowany od jedenastu lat program wciąż wzbudza emocje u widzów. Trudno znaleźć na mapie Polski miejsce, do którego dotąd nie zawitała Magda Gessler. W nowym sezonie odwiedzi m.in. Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń i Inowrocław. Będzie tam zmieniać wygląd oraz menu lokalu, którego właściciele wezwali ją na pomoc, a także myślenie ludzi na temat ich gastronomicznego biznesu. W czasie pandemii to zadanie wydaje się podwójnie trudne, jednak dla kulinarnej ekspertki nie ma rzeczy niemożliwych.

Magda Gessler odwiedza Cafe Orient X-press, która działa w Grodzisku Mazowieckim, a została umiejscowiona niemal w cieniu stojącego w centrum miasta pomnika malarza Józefa Chełmońskiego. Pani Kasia i jej mąż Piotr przejęli ją trzy lata temu. Początkowo prowadzili wyłącznie kawiarnię, ale biznes nigdy nie przynosił dochodów. Ambitna właścicielka postanowiła więc dodać do menu domowe obiady oraz pizzę. Choć zatrudniła dodatkowych pracowników, spodziewane zyski się nie pojawiły. Lokal przynosi wyłącznie straty, jednak pani Kasia się nie poddaje. Niestety, coraz bardziej sfrustrowany mąż przekonuje ją do kapitulacji. Jednocześnie wizja katastrofy finansowej sprawia, że coraz częściej się kłócą. Wreszcie właścicielka wezwała na pomoc kulinarną ekspertkę.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...