Ojciec Mateusz 28: Młot na czarownice (357)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na wystawie starodruków prezentowana jest księga 'Młot na czarownice'. Dzień później okazuje się, że dzieło zniknęło. W kręgu podejrzanych są wszyscy uczestnicy gali m.in. biskup i Noculowie z córką.

Oglądaj w telewizji

Wt 14.02 16:30
TVP Kobietalogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Na wystawie starodruków w sandomierskim seminarium duchownym prezentowana jest zabytkowa średniowieczna księga "Młot na czarownice", w której zawarte są ówczesne poglądy na temat uprawiania magii. Uroczystość prowadzi ks. Jacek, a wstęgę przecina biskup. Wśród zebranych są naukowcy, alumn Maciej Hurko (Adrian Zaremba), Noculowie z córką Zosią i ku zdziwieniu wszystkich lokalna wróżbitka Sybilla Sandomierska (Beata Kawka). Następnego dnia ks. Jacek odkrywa, że księga zniknęła. W kręgu podejrzanych znajdują się wszyscy uczestnicy gali. Tymczasem Zosia zaprzyjaźnia się z Maciejem, nie rozumie tylko, dlaczego chłopak każdą decyzję musi konsultować ze swoim ojcem duchownym z seminarium. Na dodatek okazuje się, że przyszły ksiądz i wróżbitka Sybilla znają się od jakiegoś czasu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...