Kuchenne rewolucje (1/15)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W centrum Barlinka działa Wielkopolanka. Lokal ma jeszcze przedwojenną tradycję. Olga przejęła go pięć lat temu, wcześniej była tam zatrudniona jako kelnerka. Musiała wziąć kredyt na półtora mln zł.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler po raz kolejny wyrusza w Polskę. Obecnie jej pomoc będzie potrzebna jeszcze bardziej niż dotychczas. Coraz więcej restauracji i barów kończy lub zawiesza bowiem swoją działalność. Ich właściciele próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a także innych, niełatwych warunkach pracy.

Na rynku przy parku, w samym centrum Barlinka - małego miasta z długą, liczącą sobie 750 lat historią - działa restauracja Wielkopolanka. Lokal ma bogatą, jeszcze przedwojenną tradycję. Obecna właścicielka, Olga, przejęła go pięć lat temu, wcześniej była tam zatrudniona jako kelnerka. Skorzystała z okazji, gdy ówczesny szef sprzedawał swój gastronomiczny biznes, ale musiała wziąć kredyt na półtora miliona złotych. Niestety, zarobki są tak niskie, że nie jest w stanie spłacić rat i utrzymać restauracji. W dodatku pojawiły się zaległości w ZUS-ie oraz Urzędzie Skarbowym. Olga nie ma możliwości, żeby kogokolwiek zatrudnić, dlatego pomaga jej życiowy partner Marek. Mężczyzna potrafi jednak znikać na wiele dni, co spowodowane jest jego uzależnieniem. Wtedy otrzymuje wsparcie od córki, Darii, a także jej osiemnastoletniego chłopaka, Dominika. To nastolatka wezwała Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...