Notacje: Hanna Bakuła. O pejzażu, erotyzmie i o mnie

cykl dokumentalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Hanna Bakuła jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. W 1981 r. zamieszkała na Manhattanie, gdzie tworzyła do 1989 r. Dostała stypendium IREX, z rekomendacji Fundacji Guggenheima.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Cykl prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, społeczników oraz świadków historycznych wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która opowiada o jednym epizodzie ze swojego życia. Zobaczymy m.in. sylwetki Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kowalskiego, Teresy Bojarskiej, Augusta Kowalczyka, Tadeusza Sułowskiego, Ireny Zappe, Macieja Gutowskiego, Zygmunta Odrowąża-Zawadzkiego i Eugeniusza Cydzika.

W tym odcinku

Hanna Bakuła jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie, gdzie tworzyła do 1989 roku. Dostała prestiżowe stypendium IREX, z rekomendacji Fundacji Guggenheima. Projektowała kostiumy i scenografię do spektakli, które zostały nagrodzone przez New York Timesa. Jest laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowy Jorku. W 1990 wróciła do Warszawy i rozpoczęła współpracę z Playboyem, do którego pisała felietony przez 17 lat. W 1996 roku zaprojektowała kostiumy do opery Carmen, w warszawskiej Operze Narodowej.

Zobacz także

Ładuję...