Kowalscy kontra Kowalscy (5)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Piotr postanawia pokazać Nikodemowi swoją firmę. W salonie samochodowym zauważa, że jeden ze sprzedawców pozostawił na wierzchu ważne dokumenty. Piotr ukrywa je i grozi pracownikowi zwolnieniem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie dwóch rodzin, które łączy to samo nazwisko, lecz poza tym dzieli w zasadzie wszystko - wykształcenie, status społeczny i finansowy. Przed laty w szpitalu doszło do pomyłki, w wyniku której do zamożnych biznesmenów trafił syn ubogiej i skromnej pary. Tymczasem oni zabierają do siebie dziecko przedsiębiorców. Mija 17 lat. Piotr (Piotr Adamczyk) wraz z żoną Anną (Marieta Żukowska) i synem Jankiem (Patryk Cebulski) mieszka w luksusowej willi, naszpikowanej nowinkami technologicznymi. Henryk natomiast (Wojciech Mecwaldowski) żyje z żoną Jadwigą (Katarzyna Kwiatkowska), synem Nikodemem (Jakub Zdrójkowski) i ojcem Zenonem (Paweł Wawrzecki) w rozpadającej się chałupie z wychodkiem na zewnątrz. Rodzina utrzymuje się z handlu fajerwerkami. Gdy prawda o zamianie dzieci wychodzi na jaw, chłopcy wracają do swoich biologicznych rodziców. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

W tym odcinku

Piotr postanawia pokazać Nikodemowi swoją firmę. W salonie samochodowym zauważa, że jeden ze sprzedawców pozostawił na wierzchu ważne dokumenty. Piotr ukrywa je i grozi pracownikowi zwolnieniem, jeśli ich nie znajdzie. Nikodem uważa, że ojciec zachował się okrutnie. Anna przekonuje Henryka, by spędził dzień z Jankiem. Mężczyźni jednak rozstają się zaraz za progiem domu i każdy z nich idzie w swoją stronę. Po powrocie udają jednak, że spędzony wspólnie czas bardzo ich zbliżył. To wyznanie pogarsza samopoczucie Piotra, którego wyjście z synem skończyło się awanturą. Anna pokazuje Nikodemowi zdjęcia Piotra z dzieciństwa. Na jednym z nich mężczyzna siedzi w dziecięcym samochodziku. Nikodem uświadamia sobie, że dokładnie taki sam model stoi w garażu jego domu.

Występują

Twórcy

Ładuję...