Poirot: Kurtyna. Ostatnia sprawa Poirot

(Poirot: Curtain: Poirot's Last Case)

serial kryminalny Wielka Brytania/​USA 2013-2014
zdjęcie

W skrócie

Poruszający się na wózku inwalidzkim Herkules Poirot trafia do Styles, gdzie przed laty rozwiązał pierwszą zagadkę kryminalną. W okolicy grasuje morderca. Detektyw próbuje położyć kres zbrodniom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie

W tym odcinku

Poruszający się na wózku inwalidzkim, cierpiący na artretyzm Herkules Poirot (David Suchet) zbiera wszystkie siły, aby rozwikłać swoją ostatnią zagadkę kryminalną. Po upływie trzydziestu lat znowu trafia do Styles. To właśnie tutaj rozwiązał swoją pierwszą sprawę. W okolicy grasuje morderca. Detektyw, tak jak przed laty z pomocą wiernego przyjaciela, kapitana Hastingsa (Hugh Fraser), próbuje położyć kresom zbrodniom. Mimo chorego serca i ogólnego osłabienia detektyw wciąż zaskakuje przenikliwością umysłu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...