Poirot: Morderstwo w Mezopotamii

(Poirot: Murder in Mesopotamia)

serial kryminalny Wielka Brytania 2001
zdjęcie

W skrócie

Eric Leidner i jego żona prowadzą wykopaliska w ruinach asyryjskiego miasta. Od pewnego czasu kobietę nękają przywidzenia i koszmarne sny. Wkrótce zostaje ona zamordowana.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa, pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie

W tym odcinku

Amerykańscy archeolodzy prowadzą wykopaliska w ruinach asyryjskiego miasta. Przewodzi im doktor Eric Leidner (Ron Berglas), który przybył tu wraz z żoną (Barbara Barnes). Od pewnego czasu kobietę nękają koszmarne sny i przywidzenia. Obawia się o swoje życie. Wszyscy sądzą, że kobieta cierpi na chorobę nerwową. Dopiero kiedy pani Leidner zostaje zamordowana, okazuje się, że otrzymywała tajemnicze listy, pisane przez byłego męża, który... zginął przed laty w katastrofie kolejowej. Śledztwa podejmuje się Herkules Poirot (David Suchet). Podejrzewa, że w zabójstwo może być zamieszany brat byłego męża, francuski ksiądz, który prawdopodobnie jest oszustem oraz rywalka zmarłej. Na podstawie powieści Agathy Christie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...