Kuchenne rewolucje: Bartoszyce - Gościnna/Piwem Podlane (1/13)

program rozrywkowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Bartoszycach, w budynku starego browaru mieści się restauracja Gościnna. Dobrą passę lokalu zakończyła pandemia. Właścicielka musi dopłacać do biznesu.W akcję ratunkową angażuje się Magda Gessler.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler, najbardziej znana polska restauratorka, znów podejmuje próbę ocalenia lokali gastronomicznych, które straciły swój blask. Widzowie przekonają się, jakie miejscowości odwiedzi tym razem, kto weźmie sobie do serca rady ekspertki, a kto je odrzuci, ponieważ będzie wiedział lepiej. Pierwsi z wymienionych mogą liczyć na nowy, pełen sukcesów rozdział w życiu.

Bartoszyce - dwudziestotysięczne miasto mające długą, ciekawą historię - leżą w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim. Krzyżacy wznosili tam budowle gotyckie, a Prusacy neogotyckie. To właśnie w zabytkowych murach mieści się restauracja Gościnna należąca do Ewy. Na początku swojego istnienia, w czternastym wieku, w tym samym budynku działał browar. Zanim obecna właścicielka kupiła lokal, świecił on pustkami. Po transakcji nastąpiło polepszenie sytuacji, ale dobrą passę zakończyła pandemia. Od ponad dwóch lat Ewa musi dopłacać do biznesu. Finansowo wspiera ją mąż, który pracuje w firmie transportowej. Natomiast dwudziestoczteroletni kucharz Dawid stara się pozyskać klientów, wzbogacając menu o nowe dania. Teraz w akcję ratunkową angażuje się też Magda Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...