Zakochaj się w Polsce: Trzebiatów (244)

magazyn Polska 2021  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Trzebiatów to liczące zaledwie 10 tysięcy mieszkańców miasto o średniowiecznym rodowodzie. Posiada aż 50 budynków zabytkowych. Jest też jedyną europejską miejscowością, której symbolem jest słoń.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Trzebiatów to liczące zaledwie 10 tysięcy mieszkańców miasto o średniowiecznym rodowodzie. Posiada aż 50 budynków zabytkowych. Jest też jedyną europejską miejscowością, której symbolem jest słoń. Już w IX wieku na tych terenach znajdował się warowny gród słowiański. Dogodne ukształtowanie terenu oraz rzeka Rega stanowiły naturalną ochronę przed potencjalnym najeźdźcą. W XIII wieku osada Tribetov uzyskała prawa miejskie. Średniowieczna zabudowa Trzebiatowa odzwierciedlała jego zamożność i znaczenie w okresie przynależności do Związku Hanzeatyckiego. Liczne zabytki i bliska odległość od morza sprawiają, że w tym mieście odnajdzie się każdy, kto lubi łączyć turystykę kulturową z rekreacyjną.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...