Ojciec Mateusz 26: Warszawski adres (342)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ksiądz Żmigrodzki udaje się do Warszawy na konferencję. Angażuje się w śledztwo dotyczące obywatela Niemiec. Denat nosił to samo nazwisko co zamożna rodzina, która mieszkała tu w czasie okupacji.

Oglądaj w telewizji

Pt 15.07 15:30
TVP Kobietalogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Ksiądz Żmigrodzki i naczelnik Morus spotykają się niespodziewanie w eleganckim warszawskim hotelu. Obaj przyjechali na różne konferencje, jednak na skutek pomyłki personelu zostają zameldowani w tym samym pokoju. Wkrótce znów na siebie trafiają, kiedy okazuje się, że w miejscu, w którym Mateusz miał realizować swoje plany naukowe, znaleziono zwłoki. Denatem jest obywatel Niemiec. W trakcie śledztwa policjanci odkrywają, że zamordowany nosił takie samo nazwisko jak zamożna niemiecka rodzina, która pod tym adresem mieszkała w czasie okupacji. Ekipa inspektora Możejki, by rozwikłać zagadkę zbrodni, będzie musiała wrócić do przeszłości, poszukać zamurowanego skarbu, a nawet podjąć współpracę z policją zza Odry.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...