Poirot: Przyjdź i zgiń

(Poirot: The Clocks)

serial kryminalny Wielka Brytania/​USA 2011
zdjęcie

W skrócie

Niewidoma Milicent Pebmarsh prosi agencję maszynopisania o skierowanie do niej pracownicy, Sheili Webb. Gdy kobieta przyjeżdża na miejsce, znajduje ciało mężczyzny. Sprawę bada Herkulesa Poirot.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Niewidoma Milicent Pebmarsh (Anna Massey) prosi agencję maszynopisania o skierowanie do niej jednej z pracownic. Zaznacza, że musi być to Sheila Webb (Jaime Winstone). Gdy kobieta przyjeżdża na miejsce, w środku nie zastaje Milicent, tylko ciało zamordowanego mężczyzny. Nikt nie wie, kim jest ofiara. Policjant Collin Lamb (Tom Burke) wzywa na pomoc Herkulesa Poirot. Detektyw bacznie przygląda się miejscu zbrodni. Jego uwagę zwracają cztery zegary ułożone obok zwłok. Każdy z nich wskazuje tę samą godzinę. Wkrótce śledczy stwierdza też, że to nie Pebmarsh wezwała Sheilę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...