Ojciec Mateusz 26: Strzeżonego Pan Bóg strzeże (338)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jakub Ruczaj sam wychował Mieszka. Nie akceptuje dziewczyny syna. Kiedy ta znika, podejrzenia padają na Ruczajów. Ksiądz (Artur Żmijewski) rozpoczyna śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Jakub Ruczaj i jego syn Mieszko trzymają się z dala od sandomierskiej społeczności. Wdowiec musiał sam wychowywać syna, a kiedy przychodziły chwile zwątpienia, odwoływał się do gorliwej wiary. Teraz Mieszko osiągnął już pełnoletniość, ale wciąż łączy go z ojcem bardzo silna więź. Jakub nie akceptuje dziewczyny syna, Darii. Kiedy ta znika, cień podejrzenia pada na Ruczajów, którzy w ostatnim czasie zachowywali się inaczej niż zwykle. Aspirant Nocul jest zaskoczony przyjazdem córki, Zosi, która ma dość studiów w Krakowie. Dziewczyna chce robić coś innego, ale nie wie jeszcze co. Wkrótce Zosia sprzeciwia się ojcu i wpada w tarapaty.

Występują

Twórcy

Ładuję...