Kuchenne rewolucje: Gorzów Wielkopolski - Bar Agata/Bar Agata 1965 (12/15)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Starsi mieszkańcy doskonale pamiętają początki Baru Agata, który został otwarty w połowie lat 60. Popularny niegdyś lokal zmaga się obecnie z problemami. Potrzebna jest pomoc Magdy Gessler.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Emitowany od jedenastu lat program wciąż wzbudza emocje u widzów. Trudno znaleźć na mapie Polski miejsce, do którego dotąd nie zawitała Magda Gessler. W nowym sezonie odwiedzi m.in. Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń i Inowrocław. Będzie tam zmieniać wygląd oraz menu lokalu, którego właściciele wezwali ją na pomoc, a także myślenie ludzi na temat ich gastronomicznego biznesu. W czasie pandemii to zadanie wydaje się podwójnie trudne, jednak dla kulinarnej ekspertki nie ma rzeczy niemożliwych.

Gorzów Wielkopolski to, podobnie jak Zielona Góra, stolica województwa lubuskiego. Miasto położone jest nad Wisłą i liczy sobie ponad sto tysięcy mieszkańców. Starsi obywatele doskonale pamiętają początki Baru Agata, który został otwarty w połowie lat 60. Mimo że restauracja kilka razy zmieniała lokalizację, klienci zawsze przychodzili na słynne pierogi oraz kotlety jajeczne. Niestety, tak było kiedyś. Bar od kilku lat świeci pustkami, chociaż w kuchni nadal gotuje pani Marzena. Wraz z początkiem lat 90. Biznes przejął tamtejszy klub sportowy kobiecej piłki nożnej Stilon. Właściciele nie mogą porozumieć się z personelem, konflikt narasta zwłaszcza w ostatnich latach. Co gorsza, nie wywiązują się oni również ze zobowiązań finansowych, więc zatrudnione w restauracji panie nieraz czekają na wypłatę trzy, cztery miesiące. Działacze sportowi postanowili więc poprosić o pomoc Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...