Szpital | sezon 12 odc. 827

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do doktor Gajdy trafia 13-latek z chorobą popromienną. Pomocy lekarskiej wymaga również 19-latka, która wkrótce urodzi dziecko swojego nauczyciela. Kochanek podał jej lek wywołujący poronienie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Zespół ordynatora Piotra Wójtowicza mierzy się z kolejnymi nietypowymi chorobami i interesującymi przypadkami medycznymi, a także poznaje szokujące historie pacjentów. Na krakowskim oddziale ratunkowym wciąż zjawiają się osoby, które pilnie potrzebują pomocy. Codziennością tamtejszych lekarzy jest walka z czasem, muszą podejmować trudne decyzje, by stawiać szybkie oraz trafne diagnozy.

W tym odcinku

Do doktor Dominiki Gajdy trafia 13-latek, który ma chorobę popromienną. Dziadek kupił mu lampę rentgenowską, a chłopak przez tydzień robił sobie prześwietlenia. Starszy pan i jego żona od lat są skłóceni. Wykorzystują nastolatka, żeby robić sobie wzajemnie na złość. Spełniają też każdą zachciankę wnuka. Ojciec pacjenta postanawia rozdzielić go z dziadkami. Jednocześnie doktor Robert Szewczyk przyjmuje na oddział 19-latkę, która wkrótce urodzi dziecko swojego nauczyciela. Ten okłamał uczennicę, że rozwiedzie się z żoną. Ciąża nie jest po myśli mężczyzny, dlatego podał nastolatce lek wywołujący poronienie. Przyjaciółka pacjentki zdobywa dowód winy wychowawcy i zawiadamia o wszystkim jego żonę. On próbuje zastraszyć dziewczynę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...