Piękni i bezrobotni: PRL (7)

(PRL)

serial komediowy Polska 2021  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Gwidon i Romek poznają ojca, który chce pokazać swoim dzieciom, jak było dawniej. Drugi z braci zamierza zaprezentować wszystkie, nawet najmroczniejsze elementy PRL-owskiego reżimu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Robert Górski i Mikołaj Cieślak, komicy znani z kultowego "Ucha Prezesa" i Kabaretu Moralnego Niepokoju, wracają w zupełnie nowej odsłonie. Program jest realizacją autorskiego projektu pierwszego z nich. Opowiada o ludziach poniżanych przez system, którzy jednak nie zamierzają się poddawać i wytrwale szukają sposobu na zmianę swojego losu. Romek (Robert Górski) i Gwidon (Mikołaj Cieślak) mieszkają i pracują razem. Pierwszy z nich do ironiczny realista, drugi zaś - naiwny lekkoduch. Obaj zostają oszukani przez dawnego znajomego, Wiśniewskiego (Wojciech Kalarus). Odsetki kredytu, który miał im umożliwić lepszy start w życie, rosną w zastraszającym tempie. Bracia szukają więc coraz to nowych sposobów na zdobycie potrzebnych pieniędzy. Pomaga im właścicielka lokalnego sklepu, Krysia (Anna Karczmarczyk), która uczy naiwnych mężczyzn, jak działa świat.

W tym odcinku

Gwidon i Romek poznają ojca, który chce pokazać swoim dzieciom, jak było dawniej. Drugi z braci nie zamierza niczego owijać w bawełnę. Chce zaprezentować wszystkie, nawet najmroczniejsze elementy PRL-owskiego reżimu. Gwidon ratuje rodzinę, zakładając Solidarność. W rezultacie Romek musi zgodzić się na Okrągły Stół i kapitulację.

Występują

Zobacz także

Ładuję...