Teleman

Rolnicy. Podlasie (15)

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Plutyczach rolnicy przebierają ziemniaki. Muszą przygotować ciągnik do sadzenia. Agnieszka i Jarek za pomocą mechanicznej wialni oczyszczają zboże z plew. Choć pogoda nie sprzyja, udają się na pole.

Oglądaj w telewizji

Wt 28.09 9:45
Fokus TVlogo

Opis

W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.

W tym odcinku

W Plutyczach rolnicy przebierają ziemniaki. Kiedy ciągnikiem przybywa Andrzej, trzeba przygotować maszynę do sadzenia. Gospodarze wspominają dawne czasy. W Bronowie Agnieszka i Jarek za pomocą mechanicznej wialni oczyszczają zboże z plew. Choć pogoda im nie sprzyja, udają się na pole. Tam Jarek tłumaczy synowi tradycyjne sposoby rozpoczynania siewu. W procesie tym swój udział ma nawet woda święcona. Maciek z Kundzicz musi zadbać o kopyta swoich koni i osła. Z prośbą o pomoc zwraca się do Jurka z Ciełuszek. Zwierzęta nie są skore do współpracy. Jurek zachowuje jednak zimną krew i dzięki niemu wszystko zostaje dopięte na ostatni guzik. Następnie Maciek opowiada, jak wilki porwały jego barana.

Zobacz także

Ładuję...