Rolnicy. Podlasie (25)

serial dokumentalny Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Andrzej przymierza się do zasiewu kukurydzy. Może liczyć na pomoc Gienka, Jastrzębia oraz Marka. W Bronowie Jarek i Agnieszka rozpinają na słupach przewody do elektrycznego pastucha.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W piątym sezonie programu dokumentaliści powracają na Podlasie, aby sprawdzić, jak wiedzie się znanym wszystkim widzom bohaterom serii, m.in.: Emilce i Karolowi z Laszek, Tomkowi z Pokaniewa, rodzinie Bogdana mieszkającego w Borowskich Ciborach czy Geniowi z Plutycz i jego bliskim. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. Ich gospodarstwa się rozwijają, pojawiają się nowe zwierzęta. Rolnicy snują coraz śmielsze plany dotyczące ich pracy.

W tym odcinku

Andrzej przymierza się do zasiewu kukurydzy. Może liczyć na pomoc Gienka, Jastrzębia i Marka. Panowie ładują na wóz worki z kukurydzą i nawóz. Zabierają dawne narzędzia do robienia bruzd w ziemi. Rolnicy jadą na pole i pokazują, jak kiedyś ręcznie zasiewano. Na szczęście, współcześnie tę pracę wykonuje zamówiony siewnik. W Bronowie Jarek i Agnieszka rozpinają na słupach przewody do elektrycznego pastucha. Babcia i dzieci z kolei malują beton na biało. Po zakończonej pracy rodzice zabierają dzieci na puszczanie latawca. W Haćkach Michał i Olek wprowadzają zmiany w przydomowym ogródku. Wraz z Natalią panowie tworzą ścieżki ze żwirku.

Zobacz także

Ładuję...