Święty (9)

serial komediowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michał zostaje potrącony przez samochód. Kierowca ucieka z miejsca zdarzenia. Świadkiem dramatycznej sytuacji jest ksiądz. Gdy duchowny sprowadza pomoc, okazuje się, że poszkodowany zniknął.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) odchodzi ze służby w policji. Zostaje sołtysem Uroczyska, w którym prowadzi bar. Pomaga mieszkańcom miejscowości, w której nieoficjalne rządy sprawuje wpływowy biznesmen Kordas (Michał Milowicz). Wykorzystuje doświadczenie nabyte w policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek i lokalnych intryg.

W tym odcinku

Michał zostaje potrącony przez samochód. Kierowca ucieka z miejsca zdarzenia. Świadkiem dramatycznej sytuacji jest ksiądz. Gdy duchowny sprowadza pomoc, okazuje się, że poszkodowany zniknął. W trosce o trzeźwość mieszkańców Uroczyska, gospodyni usiłuje przekonać sołtysa do zamknięcia sklepu monopolowego znajdującego się w sąsiedztwie kościoła. Michał w wyniku doznanych obrażeń głowy traci pamięć. Fakt ten próbuje wykorzystać jego brat Tomek. Na miejscu wypadku Białach i Magda znajdują ślady wskazujące na winę Luizy. Kobieta zostaje aresztowana. Tymczasem Kordas zwraca się do sołtysa z prośbą o pomoc w sprawie uniewinnienia córki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...