Teleman

Rysa (6)

(The Crack)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Monika zdobywa dawny adres komisarza Kozaka, który zajmował się śledztwem z 2002 roku. Dowiaduje się, że w jego sprawie mogło chodzić o pedofilię. Warecki orientuje się, że ktoś podrzuca mu złe tropy.

Oglądaj w telewizji

Pt 25.06 21:00
AXN Blacklogo
Nd 27.06 0:00
AXN Blacklogo
Nd 27.06 4:05
AXN Blacklogo
Pon 28.06 2:00
AXN Blacklogo

Opis

Stołeczna policjantka, 38-letnia Monika Brzozowska (Julia Kijowska), jest kobietą po przejściach. W przeszłości była narkomanką. Niestety, od niedawna znów sięga po marihuanę. Prywatnie jest w związku z Piotrem Wasilewskim (Maciej Zakościelny) - szefem agencji reklamowej. Pewnego dnia przełożony, inspektor Leon Stasiak (Zbigniew Zamachowski), oddelegowuje ją do wyjaśnienia sprawy zabójstwa kloszarda. Pomaga jej aspirantka Agata Wójcik (Zuzanna Zielińska). Na miejscu zbrodni pracuje już patomorfolog, dr Grażyna Walińska (Kinga Preis). Udaje się ustalić, że ofiarę pchnięto ostrym narzędziem, a sprawcą był prawdopodobnie mężczyzna. Monika w kostnicy ma nagły atak paniki, przez chwilę wydaje jej się, że już kiedyś znalazła się w podobnych okolicznościach, widziała martwe ciało z podobnymi obrażeniami. Brzozowska zaczyna terapię u psychologa, dr. Zimeckiego (Janusz Chabior). Tymczasem dochodzi do kolejnej, bardzo podobnej zbrodni. Badając sprawę, Monika odkrywa, że ślady prowadzą do niej samej. Cierpiąca na zaniki pamięci kobieta zostaje wplątana w niebezpieczną grę.

W tym odcinku

Monika spotyka się z Zenonem Jędrzejczykiem, zwanym Pajacem. Dzięki temu trafia na kolejny trop w sprawie. Zwierzchnicy Wareckiego z ABW chcą wrobić Brzozowską w zabójstwo Kolowskiego i reszty. Monika odkrywa, że musiała być odurzana jakimś środkiem w czasie, gdy ktoś dokonywał morderstw. Walińska przekazuje Brzozowskiej adres dawnego mieszkania komisarza Kozaka, który zajmował się śledztwem w 2002 r i zginął wtedy w dziwnych okolicznościach. Od Stasiaka Brzozowska dowiaduje się, że w tamtej sprawie mogło chodzić o pedofilię i zamieszane w nią wysoko postawione osoby. Warecki orientuje się, że ktoś podrzuca mu złe tropy. Monika odkrywa, jaka była rola Wąsika w śledztwie sprzed lat. Ma też nowy trop, musi dowiedzieć się, kim jest tajemnicza osoba określana jako "AK".

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...