Ojciec Mateusz 25: Ptaki (323)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mieszkańcy Sandomierza toczą spór o wylewającą rzekę. Znika bez śladu lokalny polityk Jerzy Szwed. Pierwszym podejrzanym staje się Maciej Lubawka - ornitolog broniący miejsca lęgowego ptaków.

Oglądaj w telewizji

Czw 9.02 20:35
TVP 1logo
So 11.02 18:45
TVP 1logo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Mieszkańcy Sandomierza toczą spór o wylewającą rzekę. Z jednej strony jest ona pożyteczna, ponieważ stwarza warunki do gniazdowania dla rzadkich gatunków ptaków, z drugiej jednak zalewa atrakcyjne tereny i stanowi zagrożenie dla ludzi. Po obu stronach barykady stoją polityk Jerzy Szwed (Piotr Siwkiewicz), który domaga się uregulowania koryta, oraz ornitolog Maciej Lubawka (Karol Pocheć), broniący ptaków. Kiedy zatem Szwed znika bez śladu, pierwszym podejrzanym staje się Lubawka. Żona zaginionego (Ewa Gawryluk), która zgłosiła sprawę na policji, dostaje niebawem ultimatum od porywaczy. Kobieta postanawia rozpocząć własne śledztwo i prosi księdza Mateusza o pomoc. Tymczasem babcia i Natalia odkrywają w sobie ornitologiczną pasję. Ich obserwacje przynoszą rewolucyjne odkrycie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...