Ojciec Mateusz 25: Woda sodowa (321)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sztuka Lindera nie znajduje uznania. Artysta zyskuje rozgłos, gdy na jego wernisażu dochodzi do morderstwa. Nocul (Michał Piela) i inni policjanci mają zagadkę do rozwiązania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W Sandomierzu odbywa się wernisaż austriackiego artysty konceptualnego, Lindera (Fred Apke). Słynie on z tego, że nadaje nowe znaczenie przedmiotom codziennego użytku. Niestety, jego sztuka nie znajduje uznania w oczach mieszkańców miasta. Szczególnie, że "eksponaty" następnego dnia pojawiają się na miejscowym bazarku. Niespodziewanie Linder zyskuje rozgłos, gdy na wystawie dochodzi do morderstwa. Tymczasem lokalna gazeta drukuje artykuł na temat Morusa jako cenionego kolekcjonera luksusowych wód. Aspirant Nocul wychodzi z pomysłem, by podobną wodę sprezentować naczelnikowi na urodziny. Plan policjanta komplikuje się za sprawą Lindera i jego kontrowersyjnej sztuki. Tym razem ucierpieć może całe miasto.

Występują

Twórcy

Ładuję...