Stulecie Winnych 3 (33)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Cenzura zdejmuje 'Dziady' z desek Teatru Narodowego. Kasia wraz z Michałem juniorem zaczynają chodzić na demonstracje. Basia nie może zajść w ciążę. Sytuację pogarsza jej konflikt z teściową.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Poszczególni jej członkowie próbują na wszelkie sposoby radzić sobie w powojennej rzeczywistości komunistycznej Polski.

W tym odcinku

Cenzura zdejmuje "Dziady" z desek Teatru Narodowego. Kasia wraz z Michałem juniorem zaczynają chodzić na demonstracje. Zbierają również podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia spektaklu. Mania i Ryszard martwią się o córkę. Basia nie może zajść w ciążę. Bardzo cierpi z tego powodu. Sytuację pogarsza jej coraz poważniejszy konflikt z teściową, która wciąż nie akceptuje synowej. Na każdym kroku daje jej to odczuć. 8 marca 1968 roku Ewa pełni dyżur w szpitalu na Lindleya. Kiedy zaczynają przywozić rannych pod uniwersytetem studentów, sytuacja staje się poważna. Pobitych i poranionych pacjentów trzeba umieszczać na korytarzu. Ania budzi się z poczuciem, że dzieje się coś złego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...