Kuchenne rewolucje: Gorąca Patelnia, Kraków (5)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pochodzący z Ukrainy Max i Kristina prowadzą w Krakowie Gorącą Patelnię. Lokal mieści się w pobliżu Rynku Głównego. Brakuje w nim klientów, którym najwyraźniej nie odpowiada serwowana tu kuchnia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler po raz kolejny wyrusza w Polskę. Obecnie jej pomoc będzie potrzebna jeszcze bardziej niż dotychczas. Coraz więcej restauracji i barów kończy lub zawiesza bowiem swoją działalność. Ich właściciele próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a także innych, niełatwych warunkach pracy.

Krakowska restauracja Gorąca Patelnia ma znakomite położenie - od Sukiennic oraz Rynku Głównego dzielą ją trzy minuty marszu. Właścicielami lokalu są pochodzący z Ukrainy Max i Kristina. Trafili do Polski cztery lata temu, opuściwszy ogarnięty wojną Donieck. Od tamtej pory uczyli się języka, a także pracowali ciężko po kilkanaście godzin przez siedem dni w tygodniu, by odłożyć zarobione pieniędzy na wymarzony biznes gastronomiczny. Przeznaczyli na ten cel 130 tysięcy złotych. Teraz co miesiąc muszą płacić 10 tysięcy złotych czynszu. Problem w tym, że restauracja nie zarabia, gdyż brakuje w niej klientów. Gościom najwyraźniej nie odpowiada serwowana przez młodych ludzi kuchnia polska. Choć para jest załamana, nie podaje się. O pomoc poprosili Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...