Teleman

Rozwód. Walka o wszystko: Rozwód przez życie na odległość (3/40)

serial paradokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ewa jest zatrudniona w klinice w Niemczech. Po powrocie do Polski otrzymuje od męża pozew rozwodowy. Nie widzieli się przez dwa miesiące, a Wiktor ma już dojść tego, że partnerki ciągle nie ma.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

We współczesnym świecie dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozstanie wiąże się następnie z zapalczywą i często bezpardonową walką o majątek, nieruchomości, a nawet dzieci. Podczas procesów niektórzy nie cofną się przed niczym, by dostać, czego chcą. Każdy odcinek przedstawia losy jednej pary i przebieg ich rozwodu. Specjaliści, prawnicy, psychologowie, doradcy finansowi oraz mediatorzy, skomentują zachowanie małżonków i opowiedzą o różnych innych przypadkach, z jakimi mieli do czynienia.

W tym odcinku

Ewa, która od dwóch lat jest zatrudniona w klinice w Niemczech, po powrocie do Polski otrzymuje od męża pozew rozwodowy. Nie widzieli się przez dwa miesiące, a Wiktor ma już dojść tego, że partnerki ciągle nie ma, więc tylko on zajmuje się córką, sześcioletnią Niną. Zarzuca jej też romans z polskim lekarzem pracującym w tym samym ośrodku. Sebastian opuścił kraj i pomaga pacjentom za granicą po tym, jak rozwiódł się z żoną. Załamana kobieta jedzie do swojej macochy. Hania każdego dnia pomaga zięciowi opiekować się dzieckiem, za co pasierbica jest jej ogromnie wdzięczna. Tymczasem próba pertraktacji z Wiktorem nie przynosi efektu. Co więcej, podczas rozprawy sądowej wychodzą na jaw kolejne fakty, które kompromitują Ewę jako matkę.

Zobacz także

Ładuję...