Osiecka (13)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Piwnicy pod Baranami odbywa się koncert Anny Szałapak (Katarzyna Dąbrowska). Agnieszka bierze w nim udział, potem zaś prowadzi spotkanie autorskie. Wraca na Saską Kępę. Przed domem widzi karetkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

W Piwnicy pod Baranami odbywa się koncert Anny Szałapak (Katarzyna Dąbrowska). Agnieszka bierze w nim udział, potem zaś prowadzi własne spotkanie autorskie. Opowiada o swojej twórczości, a także życiu. Poetka wraca na Saską Kępę. Przed domem widzi karetkę. Okazuje się, że mama Agnieszki jest umierająca. Osiecka pisze sztukę dla reżysera André Ochodlo (Marcin Przybylski), którego poznała w teatrze Atelier. W trakcie próby do spektaklu źle się czuje. Lekarz ma dla niej przykrą informację.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...