Osiecka (11)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Trwają zdjęcia do filmu 'Fregata'. Poetka i reżyser mają różne koncepcje tego dzieła. Wojtyszko jest niechętny angażowaniu piosenkarek. Wizyta Osieckiej na planie powoduje napięcia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Agnieszkę całkowicie pochłaniają przygotowania do festiwalu Opole '77. Zaniedbuje dom, rodzinę, a także swoje sprawy sercowe. W okolicach Kazimierza Dolnego trwają zdjęcia do filmu muzycznego "Fregata". Osiecka i młody reżyser mają różne koncepcje tego dzieła. Wojtyszko jest niechętny do angażowania piosenkarek i obce są mu oniryczne wizje poetki. Jej wizyta na planie powoduje napięcia. Daniel dzieli opiekę nad czteroletnią Agatką z nianią. W redakcji stara się być życzliwy dla kolegi Zbyszka, ten jednak zdaje się stronić od jego towarzystwa. Wkrótce Passent dowiaduje się, że dostał prestiżowe stypendium na Uniwersytecie Harvarda. W przeciwieństwie do partnerki jest bardzo uradowany tą wiadomością. Ostatecznie Agnieszkę udaje się przekonać i rodzina wyjeżdża do Stanów. Rodzice z trudem patrzą na rozstanie ich córki z nianią.

Występują

Twórcy

Ładuję...