Teleman

Osiecka (10)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W 1976 roku Agnieszka wraz z rodziną zamieszkuje w nowym domu na Żoliborzu. Poetka zwierza się Hannie Bakule, że marzy o miłości. Wkrótce jej uwagę zwraca pewien młody dziennikarz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

W 1976 roku Agnieszka wraz z rodziną zamieszkuje w nowym domu na warszawskim Żoliborzu. Daniel kładzie trzyletnią córeczkę Agatę spać, ale w jednym z pokoi odbywa się impreza. Gospodarz taktownie wyprasza gości, po czym siada do pracy. Osiecka zwierza się Hannie Bakule, że marzy o miłości. Wkrótce jej uwagę zwraca młody dziennikarz, który w jednym ze swoich artykułów skomentował wers z jej wiersza. Agnieszka podziwia, że znakomicie zna on twórczość Kołakowskiego i ma solidne filozoficzne wykształcenie. Czuje, że się w nim zakochała. Daniel wchodzi w spór z Mieczysławem Rakowskim. Prosi partnerkę, by ostrożniej wypowiadała się na tematy polityczne. Kobieta reaguje agresją. Niebawem umiera Wiktor Osiecki. Dla Agnieszki to cios.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...