Osiecka (8)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Agnieszka wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotyka się ze starymi znajomymi - Markiem Hłaską i Wojciechem Frykowskim. Po powrocie nawiązuje znajomość z dziennikarzem Danielem Passentem.

Oglądaj w telewizji

So 18.05 17:30
TVP Kobietalogo
Nd 26.05 2:30
TVP HDlogo
Nd 26.05 20:30
TVP Historia 2logo

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Agnieszka udaje się do Stanów Zjednoczonych. Za oceanem spotyka się ze swoimi starymi znajomymi - Markiem Hłaską oraz Wojciechem Frykowskim. Po powrocie poetka nawiązuje interesującą znajomość z cenionym dziennikarzem i felietonistą Danielem Passentem. Prowadzą długie dyskusje o polityce. Osiecka jest pod wrażeniem wiedzy i intelektu mężczyzny. Z czasem ich relacja staje się coraz bardziej zażyła. Postanawiają wyjechać razem na wakacje na Mazury. Tam do kobiety dociera tragiczna wiadomość. Niebawem para kupuje dom w Falenicy, a w Agnieszce odzywa się instynkt macierzyński. Zaczyna wspominać o dziecku. Daniel wydaje się wyraźnie zaskoczony takim obrotem spraw.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...