Osiecka (7/13)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Agnieszka i Jeremi zamieszkują razem, ale wspólne życie ich rozczarowuje. Przybora nie może się oswoić ze zwyczajami partnerki, ją drażni powolność mężczyzny. Kryzys pogłębia brak weny poety.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Agnieszka i Jeremi zamieszkują razem, ale wspólne życie bardzo ich rozczarowuje. Przybora nie może się oswoić ze zwyczajami partnerki, ją zaś drażni powolność mężczyzny. Kryzys pogłębia niemoc twórcza poety. Przybora gryzie się tym, że nie jest w stanie stworzyć dobrego spektaklu teatralnego. Osiecka decyduje się na wyjazd do Londynu. Odwiedza Pristleya, którego poznała w Warszawie, natomiast nie interesuje jej, co słychać u Marka Hłaski. Podczas pobytu za granicą kobieta obserwuje u siebie objawy przypominające ciążę. Jeremi jest szczęśliwy perspektywą narodzin potomka, ale alarm okazuje się fałszywy. Osiecka odwiedza jeszcze Paryż i wraca do Polski. Zarówno ona, jak i jej kochanek uświadamiają sobie, że ich związek dobiegł końca.

Występują

Twórcy

Ładuję...