Osiecka (6)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Agnieszka nawiązuje znajomość z Jeremim Przyborą. Zaczynają romans. Mężczyzna mocno się angażuje, stopniowo oddalając się od żony. Jerzy Wasowski próbuje przemówić przyjacielowi do rozsądku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Agnieszka nawiązuje znajomość z Jeremim Przyborą. Od słowa do słowa rozpoczyna się romans, który jednak oboje skrzętnie ukrywają przed otoczeniem. Osiecka z początku nie przywiązuje wielkiej wagi do ich relacji. Rozpoczyna z pozoru niewinny flirt trochę dla zabawy. Przybora natomiast bardzo mocno się angażuje, stopniowo oddalając się od swojej żony. Jerzy Wasowski próbuje przemówić przyjacielowi do rozsądku, ale bez rezultatu. Rozdarty przez tę sytuację Jeremi postanawia wyjechać do Paryża. Gdy wraca, przekonuje się, że Agnieszka ma teraz ważniejsze sprawy na głowie niż on, szczególnie po oszałamiającym sukcesie wodewilu "Niech no tylko zakwitną jabłonie". Oboje spędzają jeszcze wspólną noc na Mazurach, a zaraz potem Osiecka wyjeżdża do Złotych Piasków w Bułgarii. Niebawem Przybora telefonuje do kochanki, by donieść jej, że załatwił dla nich mieszkanie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...