Osiecka (5)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Po wyjeździe Hłaski za granicę Osiecka czuje się samotna. Kolega opowiada jej o Frykowskim, który wiedzie niezwykły tryb życia. Agnieszka poznaje go w łódzkim SPATiF-ie. Razem jadą do Kazimierza.

Oglądaj w telewizji

So 25.05 3:55
TVP HDlogo

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Osiecka przebywa na planie "Niewinnych czarodziejów" Wajdy. Planuje swoją etiudę szkolną pt. "Słoń". Po wyjeździe Hłaski za granicę czuje się nikomu niepotrzebna i samotna. Kolega i autor muzyki do jej filmu, Wojciech Solarz, opowiada dziewczynie o Wojtku Frykowskim, który wiedzie oryginalny tryb życia. Agnieszka poznaje go w łódzkim SPATiF-ie i daje się zabrać na szaloną wycieczkę do Kazimierza. Spędzają tam kilka dni, a Frykowski przez cały ten czas wypytuje towarzyszkę o związek z Hłaską. Po powrocie do Łodzi Agnieszka przystępuje do kręcenia etiudy, w czym zamierza pomóc jej Wojtek. Mężczyzna opowiada też o swojej przyjaźni z Romanem Polańskim. Osiecka interweniuje u wysoko postawionego dygnitarza w sprawie powrotu Hłaski do kraju. Urzędnik pozbawia ją jednak złudzeń. To przyspiesza decyzję kobiety o wstępnym przyjęciu od Frykowskiego propozycji małżeństwa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...