Osiecka (4)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zakochana w Hłasce (Jędrzej Hycnar) Agnieszka (Eliza Rycembel) chce mu pomóc w zdobyciu międzynarodowej sławy. Deklaruje, że przemyci jego opowiadania do redakcji paryskiej "Kultury".

Oglądaj w telewizji

So 25.05 2:55
TVP HDlogo

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Zakochana w Marku Hłasce Agnieszka jest przekonana o niebywałym talencie pisarza. Postanawia pomóc mu w osiągnięciu międzynarodowej sławy. Deklaruje, że przemyci jego opowiadania do paryskiej "Kultury". Niestety Hłasko w ostatniej chwili odwołuje jej wyjazd. Po rozmowie z Gomułką liczy bowiem, że dostanie Nagrodę Wydawców. Zbuntowany artysta nie zdaje sobie sprawy, że komunistyczne władze w rzeczywistości niezbyt przychylnie patrzą na jego twórczość. Niebawem ma się o tym przekonać. Tymczasem Agnieszka jest niepocieszona. Jej związek z Markiem wisi na włosku, a oni wciąż oddalają się od siebie. Artystka jeszcze nie traci nadziei na to, że ta relacja wejdzie w nowy etap. Prawdziwym sprawdzianem dla ich miłości będzie wyjazd autora "Pierwszego kroku w chmurach" do Paryża. Gdy kochankowie zaczynają szukać kolejnych znajomości, ich drogi ostatecznie się rozchodzą.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...