Osiecka (3)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Osiecka rozpoczyna studia. Ma mniej czasu na działalność w STS-ie, dlatego chce nakręcić etiudę o tym teatrze. Niestety nie może skupić się na projekcie z powodu znajomości z Markiem Hłaską.

Oglądaj w telewizji

So 25.05 1:55
TVP HDlogo

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Osiecka rozpoczyna studia na Wydziale Reżyserii szkoły filmowej w Łodzi. Ma mniej czasu na działalność w STS-ie, dlatego proponuje profesorowi, że nakręci etiudę dokumentalną o tym teatrze. Niestety nie może skupić się na projekcie z powodu znajomości z Markiem Hłaską, którym jest zafascynowana. Czuje, że łączy ich zdumiewające porozumienie dusz. Wiedziona przeczuciem Agnieszka wyjeżdża do Kazimierza, gdzie spotyka pisarza z inną kobietą.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...