Osiecka (2)

serial biograficzny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Agnieszka marzy o tym, aby zacząć tworzyć. Poznaje poetę Witolda Dąbrowskiego, który wprowadza ją do Studenckiego Teatru Satyryków. Rozpoczyna również praktykę w 'Głosie Wybrzeża'.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Biografia poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Widzowie będą obserwować początki działalności artystki w warszawskim STS-ie i gdańskim Bim-Bomie, a także jej późniejsze sukcesy i porażki, zmagania z cenzurą i zawikłane życie prywatne.

W tym odcinku

Agnieszka marzy o tym, aby zacząć tworzyć. Poznaje przystojnego poetę Witolda Dąbrowskiego, który wprowadza ją do Studenckiego Teatru Satyryków. Osiecka rozpoczyna praktykę dziennikarską w "Głosie Wybrzeża". Poznaje Zbigniewa Cybulskiego, Bogumiła Kobielę i Jacka Fedorowicza, należących do satyrycznego teatrzyku Bim-Bom. Przyszła poetka przechodzi okres buntu. Chce się wyzwolić spod dominującej poetyki STS-u. Dochodzi do coraz częstszych konfliktów między nią a Witoldem.

Występują

Twórcy

Ładuję...